לקראת שחרורו הצפוי של יונתן מהכלא האמריקאי - תודה גדולה ועדכון

לקראת שחרורו הצפוי של יונתן מהכלא האמריקאי - תודה גדולה ועדכון

עם שחרורו הצפוי של יונתן פולארד מהכלא האמריקאי, אנו מסיימים תקופה ארוכה של מאבק למען שחרורו, ועוברים למציאות חדשה, אך עדיין קשה, מורכבת ומסובכת. עדכון קצר.

הרב אשר מבצרי | ו' כסלו תשע"ו

10,953 ימים שיהונתן פולארד בכלא האמריקאי

 

חברים יקרים, שותפים למאבק לשחרורו של יונתן פולארד - שלום רב.

עם שחרורו הצפוי של יונתן מהכלא האמריקאי, אנו מסיימים תקופה ארוכה של מאבק למען שחרורו, ועוברים למציאות חדשה עדיין קשה מורכבת ומסובכת. לבקשת רבים, עדכון קצר. 

לצערנו השמחה ביציאתו של יונתן מהכלא מהולה בכאב שהצדק לא נעשה. פולארד ישב בכלא עשרות שנים יותר מדי, חלק עצום ומשמעותי של חייו נלקח ממנו, נאסרה עליו היציאה מארה"ב בשנים הקרובות וכן הגבלות קשות נוספות. כעת לאחר ריצוי מלא של כל תקופת מאסרו - 30 שנה בכלא האמריקני, כמחצית מחייו, יונתן חולה, סובל ומתייסר. כך אמר על השחרור ד"ר לורנס קורב סגן שר ההגנה לשעבר: "שחרורו של פולארד הוא לא הכותרת, אלא השאלה מדוע החזיקו אותו בכלא זמן כה רב? שאלה שלא קיבלתי עליה מענה גם כשהייתי בתפקיד רשמי..."

 למעבר לסרטון בו אנשים רמי מעלה מהממשל האמריקני קוראים לשחרורו של יהונתן פולארד לחץ כאן

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------

תודה!

כאשר יונתן שמע את ההחלטה לשחררו, הוא היה נרגש והודה לא-לוקים, וביקש מעורכי דינו למסור: "אחרי 30 שנות מאסר ומאבק, יונתן מחכה בכיליון עיניים לרגע שבו יוכל להתאחד עם אשתו האהובה אסתר שנלחמה כל השנים לשחרורו, חיכתה לו בנאמנות והצליחה לשמר בו את גחלת התקווה במשך תקופה בלתי נתפסת זו. יונתן מבקש להודות לא-לוקים, ולהודות לעורכי דינו, אליוט לאוור, וז'אק סמלמן שעמדו לצידו במשך שנים רבות בנחישות וביצירתיות ופעילותם הייתה בעלת חשיבות מכרעת להבטחת אישור שחרורו על ידי וועדת השחרורים.

יונתן מבקש להודות לכל הפעילים המסורים בארה"ב ובישראל שלא שכחו ולא וויתרו עליו במשך כל השנים, ושפעילותם חיזקה את רוחו ונתנה לו כח לשרוד...".

כעת לקראת שחרורו הצפוי, תודה גדולה בשם יהונתן ואשתו אסתר לכל הפעילים והמתנדבים הרבים, מבוגרים וצעירים, שהשתתפו מכל הלב וללא לאות במאמצים להצלת יהונתן, באכפתיות ועזרה, בתפילות ובתרומות, במכתבים ובהפגנות וכו'.. תודה גדולה לכל אלו שהתמידו במשך שנים רבות בפעילותם ועזרתם, מתוך רגישות גדולה לערכי הצדק וזכויות אדם, וביטוי הערבות ההדדית.

כיום רבים עסוקים בוודאי במחשבה האם וכיצד ניתן לסייע ליהונתן ולהקל על סבלו. אולם בשל הרגישות של הנושא, חשוב להימנע מכל פעולה ישראלית ציבורית או תקשורתית בתקופה הקרובה,מאחר שהיא עלולה להזיק ליונתן.

 במה אנו יכולים לסייע בימים אלו?

  • להמשיך ולכתוב מכתבים (באנגלית) ליהונתן ,לאותה כתובת של הכלא אליה כתבו עד עכשיו – המכתבים יועברו אליו.

  • להמשיך ולהתפלל לרפואתו והצלתו השלמה של יהונתן בן מלכה -

 עכשיו יותר מתמיד - תפילה לשחרור יהונתן פולארד:

 תפילה לשחרור פולארד

 

ותוספת קטנה ממערכת "התורה והארץ" - 

מילותיו של הסופר והפובליציסט אבי רט על פועלו של הרב אשר מבצרי
מ"מדרשת התורה והארץ":

rav asher